Rękodzieła Zdjęcia Ezoteryka Linki Księga Terrarystyka O Mnie
 

Rękodzieła


Prace z gliny


W tej galerii znajdziecie prace wykonane z gliny. nie są to garnki i tego typu elementy (no może w przyszłości będą) lecz małe elementy takie jak: wisiorki, fajki, figurki. Do wykonywania prac z gliny używam gotowej, kupnej gliny, gdyż przygotowanie surowej gliny zajełoby mi wiele cennego czasu. Nie stosuje gliny barwionej, gdyż koloruje elementy farbami, lub pokrywam lakierem bezbarwnym. sposobów wypalania gliny jest wiele, wprawdzie dobrze wysuszona glina jest wystarczająco twarda, ale dodatkowo wypalam ją w działkowym piecu.


Prace z drewna


Do prac umieszczonych w tej galerii używam różnych gatunków drewna. Zaczynając od lipy poprzez balsę, grubą korę czy korzenie, do płyt, desek itp. W galerii znajdują się głównie ozdoby na ścianę oraz kilka rzeźb i innych drobiazgów. Do ich wyrobu używam dłut, szlifierki/frezarki oraz wyrzynarki. Prace pokrywam kolorową bejcą – w zależności od potrzeb, lub odpowiednimi farbami, utwardzanymi, jeśli jest taka potrzeba - lakierem.


Prace z innych materiałów


Znajdują się tu wyroby, których nie moglem zamieścic w poprzednich galeriach. Do prac umieszczonych w tej gaerii posłużyły mi kamienie, rzemyki, sznury, pióra, masa papierowa i wszystko to z czego można coś zrobić. Znaleźć tu można wisiorki, odlewy z cyny i kilka innych drobiazgów.

Nowości | Kontakt | Zmień język
 

www.magicduh.artlan.pl | Web Design